Odebírat: Články | Komentáře

Hledáte práci? Zkuste server ProJobs.cz

Bez komentáře

Studium je finančně náročné. Musíte si platit ubytování, jízdné, školní potřeby, ale ještě navíc potřebujete peníze pro svůj volný čas. Chcete-li se stát finančně nezávislí, aniž byste museli obtěžovat své rodiče, najděte si dobře placené brigády pro studenty. A brigádu si najdete nejen na letní prázdniny, ale i během školního roku, pokud budete chtít.

Spousta firem preferuje dlouhodobou spolupráci, a tak se snaží přizpůsobit pracovní dobu studentům tak, aby jim práce nezasahovala do školních povinností. Nemusíte se tedy bát toho, že byste kvůli práci museli zameškávat školu. A v letním období si zaměstnanci firem vybírají dovolenou, a tak hledají brigádníky na léto, kteří by zastali jejich práci. A jedním z těchto brigádníků nyní můžete být i vy a přivydělat si nějakou korunu k dobru.

Už jsou dávno pryč doby, kdy nabídky práce byly prezentovány pouze v časopisech a novinách. Technologie pokročily dopředu a najít práci si můžete na internetových portálech, které prezentují inzeráty od firem z různých odvětví. A jedním z těchto portálů je Projobs.cz, který denně aktualizuje nabídky práce. Přibývají stále nová a nová místa, o která se můžete i jako student ucházet.

Zaměstnavatelé, kteří hledají nové zaměstnance na plný či poloviční úvazek, na tento portál vkládají inzeráty s požadavky na danou pracovní pozici. Podle toho, zda požadavky splňujete či nikoliv, se rozhodnete, zda na práci odpovíte. Zjistíte zde nejen popis dané pracovní pozice, náplň práce, ale také přibližný plat, který můžete od potenciálního zaměstnavatele dostávat.

Kde je nejvíce pracovních nabídek?

Nejlepší příležitosti nabízí bezpochyby hlavní město Praha. Jedná se totiž o pracovní centrum, kde je současně nejnižší nezaměstnanost. Do Prahy míří spousta lidí nejen za stálou prací, ale také studenti si zde hledají brigády na léto. Ale mezi další města, která na tom nejsou s pracovním trhem špatně, patří Brno, Ostrava či Plzeň. Nemůžete-li sehnat vhodnou práci ve vašem okolí, neváhejte se za prací přestěhovat, alespoň na chvíli. Určitě se to vyplatí a vyděláte si hezké peníze, se kterými budete spokojeni. Co byste pro práci neudělali.

Výše zmíněná města jsou současně studentskými městy, a tak jako student máte příležitost najít si práci, kterou budete vykonávat při studiu. Stačí si domluvit se zaměstnavatelem směny, které budou vyhovovat nejen vám dle rozvrhu, ale také samotnému zaměstnavateli. Případně vám zaměstnavatel zadá práci na doma, kterou budete vykonávat ve svém volném čase. Vždy se dá najít kompromis, který bude vyhovovat oběma stranám.

Najděte si práci z oboru

Ať už studujete jakýkoliv obor na vysoké či střední škole, je dobré si najít brigádu, která bude studovanému oboru odpovídat. Získáte tak praxi, která se vám může hodit při hledání stálého zaměstnání. A co víc, váš zaměstnavatel, u kterého budete na brigádě, vám může po dokončení studia nabídnout dobře placenou práci, uvidí-li vaši snahu a píli při vykonávané práci.

Jestliže studujete hotelovou školu, najděte si brigádu jako číšnice na víkendy. Pokud studujete průmyslovou školu, určitě se najde brigáda také v tomto oboru. Na portálu Projobs.cz se vám zobrazí seznam všech pozic, na kterých můžete pracovat. Navíc si můžete zjistit průměrné platy konkrétní pozice, například průměrný plat finančního poradce, který najdete na stránce http://www.projobs.cz/napln-prace-financni-poradce-437.

Hledání brigády pro studenty není časově, ani finančně náročné. Zprostředkujete vše přes internet. Stačí poslat e-mailem životopis s motivačním dopisem, a pak vyčkat, zda vás firma pozve na pracovní pohovor.

Leave a Reply