Odebírat: Články | Komentáře

Osobní bankrot je pomoc pro dlužníky

Bez komentáře

Máte finanční problémy? V peněžence ani koruna, na účtu minimální zůstatek a vy opět musíte platit své finanční závazky? Vezmete si další půjčku, se kterou se ještě více zadlužíte? Dejte stop dluhům a půjčkám. Legální způsob, jak se zbavit svých dluhů, je oddlužení. Jedná se o oddlužení fyzických osob, jejichž dluhy jsou z nepodnikatelské činnosti.

Oddlužení fyzické osoby můžete znát také jako osobní bankrot. Tento proces je časově náročný, ale na jeho konci se můžete dočkat toho, že vám bude smazáno až 70 % vašich dluhů. Oddlužení se řídí insolvenčním zákonem a žádost o oddlužení prochází soudem, který má stanovené přísné podmínky, jimiž neprojde každá žádost. Dokonce vám může soud žádost vrátit i kvůli formálním chybám.

Abyste mohli o oddlužení požádat, musíte splňovat několik podmínek. Dluhy, které vám neustále narůstají, nesmí být z podnikatelské činnosti. Musíte mít dluhy u více než jednoho věřitele a nesmíte být podnikatelem, tedy vlastnit živnostenské oprávnění. Důležitou podmínkou je, abyste měli dostatečně vysoký příjem a byli schopni alespoň 30 % z dluhů během následujících pěti let splatit.

Ministerstvo vnitra vydalo formulář, na kterém podáte návrh na povolení oddlužení. Tento návrh v sobě obsahuje insolvenční návrh. Návrh na osobní bankrot musí podat sám dlužník společně s insolvenčním návrhem. Nesmí to za něj podat nikdo jiný.

Výhody osobního bankrotu

Tím, že vyhlásíte osobní bankrot, si získáte status platební neschopnosti. Má to pro vás řadu výhod. V první řadě vám nesmí být exekučně zabaven dům či majetek. Dále vám nebudou narůstat úroky na půjčkách, ani poplatky za prodlení doby splatnosti. A jako poslední výhodu můžeme uvést, že již brzy vám bude odpuštěn dluh ve výši až 70 %. Pro někoho je to neuvěřitelné, ale ti, kdo už oddlužení získali, jsou nadmíru spokojeni. Konečně začnete žít opět normální život.

Leave a Reply