Odebírat: Články | Komentáře

Stavební spoření

Bez komentáře
Stavební spoření

Stavební spoření je jedním z nejrozšířenějších a nejvýhodnějších spoření na trhu. Přestože byly státní dotace v poslední době velmi omezeny, stále stavební spoření zaujímá přední příčky v této oblasti.

Jeho výhody spočívají především v jeho výnosnosti, i přes výraznou změnu v oblasti státní podpory je stavební spoření nejlépe zhodnocováno, a to až 5%. Další výhodou je, že poplatek za uzavření je maximálně 0,5% z cílové částky. Velmi výhodné je i úročení vložených peněz, garantováno je 2% zhodnocení vkladu. Stavební spoření je i velmi bezpečné, oproti jiným spořením, kdy vkládáme a zhodnocujeme finance, je zde pojištění vkladu i úroků v plné výši. Stavební spoření je velmi výhodné zřídit pro děti, a to nejen pro mladší. Uzavřeme-li stavební spoření pro dítě například po skončení základní školy, stihneme našetřit dost peněz, abychom mu posléze mohli zaplatit studium na vysoké škole, a to i v zahraničí.

TIP: Provident kalkulačka

Uzavřeme-li spoření později, můžeme jej s postupem času svěřit dítěti a to si pak může ukládat peníze samo. Po naspoření cílové částky může zažádat o výhodný úvěr ze stavebního spoření a získat tak dostatečné prostředky pro pořízení vlastního bydlení nebo pro rekonstrukci. Rozhodneme-li se využít pouze naspořené peníze, můžeme je použít na cokoliv. Peníze, které jsme sami našetřili nejsou brány jako účelový vklad a nemusíme tím pádem ani zpětně dokazovat, jak jsme s financemi naložili. V souvislosti s úvěrem si můžeme odečítat zaplacené úroky z úvěru v našem daňovém přiznání. Bez sankcí jsou i mimořádné splátky. Stavební spoření není fixním vkladem a můžeme jej předčasně ukončit, resp. odstoupit od smlouvy. Avšak odstoupíme-li od smlouvy, nebudeme mít nárok na státní dotace.

Leave a Reply